| alexdrugs a întrebat:

trebuie sa imi aleg licenta pentru final de an, si am la materia numita Programare (respectiv OracleSQL) m-am gandit sa fac un site web respectiv un magazin care sa cuprinda HTML PHP si SQL, ideea e ca nu prea ma.inteleg cu ele in foarte mare masura, in principiu stiu HTML si SQL dar php nema... daca ma. poate ajuta cineva, cu o legatura tutorial ceva despre acest domeniu si despre cum.se instaleaza MySQL si Oracle pe un server cu SO Linux, ceva tutoriale video si in engleza e ok daca sunt dar macar sa gasesc...dau funda multumesc anticipat!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci o licenta pe profil IT si nu poti sa cauti ceva pe net? looool

https://dev.mysql.com/doc/refman/5.7/en/linux-installation.html