| ClaudiuGoosty a întrebat:

Ca m-ar costa sa construiesc un calculator(pe piese) pentru jocuri, adica League Of Legends la maxim, si alte jocuri sa mearga, mai noi.

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

20 de bulioane. Pentru lol la maxim nu ai nevoie de mare lucru, dar pentru altceva mai noi...

| raMLesS a răspuns:

Păi dacă vrei să cumperi 2 rami care în total să aibă 4 GB, adică 2 GB de fiecare Te-ar costa cam 90 lei sau 200 lei deci suma se incadrează întreo 90 - 200 lei, procesorul să fie de circa 2. 40GHz sau 2.80 GHz depinde după posibilităţi, preţul procesorului de 2.40 GHz s-ar încadra între vreo 150 lei - 200 lei poate chiar şi mai scump iar ăla de 2.80 GHz ar costa cam 170 respectiv 270 Lei.
Placa să fie de 1GB măcar şi ar costa 150 lei respectiv 300 ( poate chiar şi mai mult ) Poţi comanda una de pe eMAG.ro uite aici site-ul : http://www.emag.ro/placi_video/c

Piesele costă atâta în funcţie de cine vinde aşa că să nu te plângi dacă unu vinde o placa de 1GB cu 10 milioane sau să te bucuri că altu' vinde o placă de 2GB cu 50 lei, cauţi până găseşti placa sau piesa de care ai nevoie cu un anumit preţ, înţelegi tu.

Sper că ţi-am fost de ajutor baftă la construit pc =))!

| Mafiotu007 a răspuns:

Te-ar costa in jur de 3500-4000 lei sa iti duca tot la maxim pe 200 fps-uri+, dar tot consta in ram, placa video si procesor, in special pentru jocuri.Bafta!

| Brainyyuck a răspuns:

Pentru lol mai mult de 800 900 de lei nu te constă... Mai ibine mai pui bani și nai joci ceva mai șmecher nu numai lol.