| Softwer a întrebat:

Cam ce credeti ca e mai bun Xbox sau PS.Va rog spuneti si de ce. Dau funda celui care explica de ce happy

Răspuns Câştigător
| dmrtr a răspuns:

Salut! eu m-am uitat la videoclipuri cu comparatii la grafica la sisteme intre x box si ps3 si acel videoclip era facut de profesionisti, si au zis ca ps3 este mult mai bun

in plus ps3 are jocuri mult mai tari cum ar fi god of war 3, sau gear of war 3...

ps3 are grafica mult mai buna decat xbox

ps3 are move dar xboxul are kinect si tot ps3 move este mai bun. dac te joci pe kinect parca te misti in reluare.

daca ai televizor 3D poti sa te joci pe ps3 jocuri 3D ceea ce xbox nu poate sa faca

la xbox maneta arata urat si este incomoda, iar consola are probleme cu incingerea si are 30% sanse sa crape

crede-ma deoarece eu m-am jucat pe aceste console

BAFTA la alegerea perfecta! funda?

6 răspunsuri:
| bortanradu a răspuns:

PS3.Are mai multi GB, citeste bluray si o sa apara o casca cu care poti juca un joc cu cel mai bun 3D la ora actuala (nu e inclusa cu PS3-ul).

| Reminisce a răspuns:

Dacă vrei să alegi între PS3 și Xbox 360 trebuie, în primul rând, ai un televizor HD!
De ce aș alege Xbox 360:
*Kinect! Este un device extraordinar, însă are și o mare problemă: spațiul! Într-un apartament obișnuit din România Kinect nu merge. Îți trebuie un spațiu de cel puțin 4m*4m ca să-l folosești.
*Xbox Live. Serverele merg foarte bine, dar accesul la acest serviciu se plătește. Te costă în jur de 150-200 de lei/an.
*Jocuri exclusive: Forza, Halo, Alan Wake, Gears of War.
*Jocurile multiplatform au un + grafic în comparație cu cele de pe PS3. Doar dacă ai ambele console conectate la 2 televizoare poți să vezi diferența.

De ce aș alege PS3:
*Dacă Xbox-ul are Kinect, PS3 are Move! Găsești mai multe detalii pe internet. Este la fel de bun ca și Kinect(părere personală) și nu ai nevoie de atât de mult spațiu.
* PS Network - Serviciul de internet al celor de la Sony. Nu plătești pentru el, serverele se mișcă ok.
*Jocurile exclusive! După părerea mea, la acest capitol PS3-ul câștigă. Sunt jocuri extraordinare cum ar fi seria Uncharted(dacă te hotărăști să-ți iei pachetul cu U3, trebui neapărat să le joci și pe primele două din serie), Heavy Rain, seria Killzone, seria Resistance, seria God of War, seria Gran Turismo + multe altele.

Nici la Xbox, nici la PS3 nu ai nevoie de un spațiu de stocare mare. Cred că 150GB sunt suficienți pentru salvări și demo-uri.

Eu aș alege PS3!

| robijam a răspuns:

PS desigur! se poate moda si nu se strica usor.

Xbox face intr-o luna RRod si e gata...

| Softwer explică:

Si la PS neaparat trebuie TV HD?

| Reminisce a răspuns (pentru Softwer):

Nu, în pachet vine cu un cablu de conectare la un TV SD(CRT), dar este o diferență imensă între SD și HD. Este ca și când ți-ai lua o mașină bună, dar ai merge cu 50km/h pe autostradă.

| Softwer explică:

Oo slava cerului ca nu stiu dac tv are HD.