| Mihai0101 a întrebat:

Cam de o luna incoace patesc ca ingheata pagina cu Facebook si nu am ce ii face. Am mai patit asta si in trecut doar pagina de Facebook, celelalte taburi functioneaza perfect. Care ar fi cauza? Pana nu inchid tabul cu facebock nu mai functioneaza, nu da nici o eroare, nimic, nici ceva cod flash sau ceva de genul. Celelalte pagini functioneaza ok in paralel Youtube, TPU si altele.

Răspuns Câştigător
| AlexArdeleanu a răspuns:

Nu stiu daca esti pe telefon sau pc. Daca esti pe telefon: incearca sa dezinstalezi aplicatia si sa o instalezi la loc, sau sa folosesti Facebook lite. Uita-te si cata memorie ai in telefon, si mai sterge ceva, si nu lasa taburi multe deschise ca iti consuma ram.
Pe pc:
Sterge datele de la Facebook din setarile chrome, sterge cookies, si vezi daca ai vreo extensie care ar interfera cu Facebook. Cand folosesti Facebook uita-te in task manager daca ai ram-u peste 70% folosit, daca da, sterge aplicatii care ruleaza continu.
Sau cel mai usor, reseteaza-ti calculatorul.

1 răspuns:
| Mihai0101 explică:

Am uitat sa precizez folosesc chrome.