| Bogdan_Arhip_1980 a întrebat:

Cand apas click dreapta pe o icoana nu imi apare optiunea in care aleg placa video cu care aleg sa o deschid.

1 răspuns:
| Jurasim a răspuns:

Daca ai 2 placi video incorporate dintre care una este Nvidia...probabil ca ti-au expirat driverii si trebuie updatati...o data ce faci asta ar trebui cand dai click dreapta pe ecran sa ai si optiunea de,, NVIDIA Control Panel'' de acolo poti sa iti setezi ce placa video vrei sa folosesti in general sau o placa video doar pentru un anumit program/aplicatie, ar trebui dupa asta sa iti mearga si optiunea cu click dreapta in care sa alegi ce palca vrei sa folosesti.