| Bacione a întrebat:

Cand aprind pc'ul imi apare Eroare Microsoft.NET Framework. Ce ar trebui sa fac sa imi dispara?

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pc ce inseamna? Laptop? este cumva HP? Ai imprimanta si copiator legata la el? Da detalii...

| Bacione explică (pentru neluL):

Am un laptop Acer si nu e legat la nimic nici nu a fost

| neluL a răspuns (pentru Bacione):

Ce windows ai? Spatiu in partitia C mai ai? Net framework se instaleaza in functie de sistemul tau daca este cazul si direct de pe site-ul Microsoft.
Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP. Aici spune-mi ce programe ai bifate.

| Bacione explică (pentru neluL):

Windows 7 si spatiu liber 103 Gb iar programe instalate acolo sunt : realtek,bluetooth,elan smart, synaptics programs, daemoon tools. sunt toate bifate

| neluL a răspuns (pentru Bacione):

Mai intai debifeaza Bluetooth, elan smart, synaptics programs, daemon tools si scapi da eroare la deschiderea windows! Acum te intreb si eu! De ce nu instalezi un ANTIVIRUS? Vrei sa faci praf windows-ul? La intrebarile mele gasesti un antivirus bun.

| Bacione explică (pentru neluL):

Am debifat si tot imi apare, si antivirus am avast.

| neluL a răspuns (pentru Bacione):

Antivirusul trebuia sa apara in programele de start! oricum spune-mi ce windows ai! Ai dat click pe Apply si OK dupa ce ai debifat? Daca NU -->>>repeta operatia!

| IonutR21 a răspuns:

Incearca sa instalezi o versiune mai noua la Microsoft.NET Framework