Întrebare recomandată | Tudurean_Alex_1996 a întrebat:

Cand instalez driverul original de la placa video nu se încarcă nici un sfert si se face imaginea neagră.
Imi poate spune cineva ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Driverul placii video nu se instaleaza niciodata de pe disc, se ia ultima versiune de pe site-ul producatorului. Chiar se recomanda de catre toti producatorii.

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Nu ai precizat :
1. Driverul curent
2. Driverul pe care incerci sa il instalezi
3. Modelul exact al placii video

E ca si cum ai merge la un service si ai spune "Nu merge masina". Pot fi o mie de motive pentru care nu merge. Nu crezi ca am trebui sa fim putin mai expliciti daca vrem sa si primim raspunsuri bune?

Incearca sa dezinstalezi driverul curent din SafeMode cu DDU (https://www.guru3d.com/......load.html) apoi sa instalezi ultima versiune compatibila a driverului direct de pe site-ul producatorului.