| golem2345543 a întrebat:

Cand se lanseaza FORTNITE pe ANDROID?

Răspuns Câştigător
| ShutFickOn a răspuns:

Se lanseaza in 12 iulie sau 16 iulie. S-a anuntat deja happy

1 răspuns:
| Zartbitter a răspuns:

Singurul lucrul pe care îl știm este "We are targeting to release Fortnite on Android devices this Summer". Care poate însemna oricând de azi până la finalul lui August.

În același timp, nu e o promisiune, iar formularea e destul de vagă. Ceea ce poate să-i absolve de orice responsabilitate și dacă lansează la anul :-)

Personal mă aștept să lanseze împreună cu un sezon nou, deci între 4 și 5, undeva la început de iulie, aș zice eu.

Momentan, ce poți face e să mergi pe site-ul lor, să te înregistrezi pentru un cont și la final te vor întreba ce dispozitiv ai / preferi. Dacă alegi Android de acolo, vei fi trecut pe lista de invitații și notificări și vei fi între primii care află detalii: epicgames.com/fortnite/en-US/mobile/create-account