| NaturalLl a întrebat:

Care este diferenta dintre Procesor Intel Pentium Quad-Core si Procesor Intel Celeron Quad-Core?
Pe un laptop Acer Aspire E1... cu procesor Intel Celeron Quad-Core cu 4 nuclee de 2.166, Ram 4 GB DDR3 si placa video integrata merge jocul Euro Truck Simulator 2?

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Celeronul e mai slab, dar depinde ce cu ce compari. ETS 2 imi aduc aminte ca e optimizat cu picioarele si se inneaca si pe placi video capabile, pe aia integrata de la un Celeron o sa te uiti la poze din joc, nu o sa te joci. Daca vrei jocuri, fa-ti naibii un desktop.

| NaturalLl explică (pentru KodrutZ):

Deci nu merge ETS 2 pe el? Dar pe acelasi laptop, aceiasi placa integrata dar procesor Intel Pentium Quad Core merge?

| KodrutZ a răspuns (pentru NaturalLl):

Poti sa ai sapte mii de nuclee, ala e laptop de office/internet, nu de jocuri!

| NaturalLl explică (pentru KodrutZ):

Zii si mie un laptop de jocuri, pe care merge Euro Truck Simulator 2. Dar sa fie pana in 1400 lei, sau 1400 lei.

| KodrutZ a răspuns (pentru NaturalLl):

"Laptop de jocuri" si "pina in 1400 lei" nu au ce cauta in aceeasi fraza. Ia si raspunde mataluta la o intrebare foarte simpla: DE CE LAPTOP?

| NaturalLl explică (pentru KodrutZ):

Ca am Desktop.

| KodrutZ a răspuns (pentru NaturalLl):

Wow, genial. Cu Pentium 4 si GeForce 4, nu? Laptopul daca nu scoti bani cu el e generator de cheltuieli aiurea. La 1400 RON nu exista nimic care sa se poata numi laptop de gaming. Ia si fa-ti un car de bine, vinde desktopul si baga diferenta sa ti-l faci brici.

| Ionuttzzuu a răspuns:

Ia-ti ala pe Pentiumwinking Si eu joc ETS tot de pe laptop happy