| andreigroza19 a întrebat:

Care este dupa parerea voastra cel mai puternic anti-tanc(Tank Destroyer) din World of Tanks?

Dupa parera mea Object 704.Defapt,TD-urile rusesti sunt cele mai bune zic eu, cat ca cele americane au blindaj considerabil.Am vazut Objecturi care distrugeau cate 6-9 tancuri pe joc. Apare urmatoarea intrebare:Ce se intampla cand in echipa sunt 4 Object-uri? Va spun eu.Nici-o sansa. Abia daca am nimerit ceva.Doua object-uri termina un IS din maxim o lovitura fiecare.Din 3 lovituri doua obj termina un E-75.Desigur,un Object nu poate distruge un Maus de unul singur, nici un IS-4.Preseupun ca un TD rusesc de o anumita generatie(tier) e ca unul german cu doua tier-e mai mari, si cu un tier mai mare ca cele americane.Cu SU-152 am distrus un Jagdtiger de 100% din 4 lovituri(2 lateral, 2frontal)
Dar despre artilerii ce credeti? Care sunt cele mai bune? Parerea mea, cele germane

8 răspunsuri:
| andreigroza19 explică:

Ei bine...am testat...(pe sv de teste). Oricat de bun ar fi JgdPz-E100
jocul ramane ca la inceput.Antitancurile rusesti sunt cele mai bune

| cristi848 a răspuns:

Cea mai buna artilerie este t92. Dintr-o lovitura aproape ia un maus.Este are el un blindaj prost, dar compenseaza cu puterea de distrugere 1500-2800, are 500 puncte integritate deci e bun.

| andreigroza19 explică (pentru cristi848):

Inteleg ce spui..dar..am jucat si cu t92. tinta este un cerc...are sansa mult mai mare sa creeze mai multe daune daca da langa decat daca loveste din plin..si am lovit zeci de mausuri da tot nu le iei mai mult de 1000-1200..numa daca ai noroc si lovesti munitie, motor, rezervor

| cristi848 a răspuns (pentru andreigroza19):

Aham, inteleg, incearca sa chemi cateva antitancuri, si adapostestete dupa un zid, cand vine spre tine tragi, si poti lua acel maus

| andreigroza19 explică (pentru cristi848):

Da..maus-premiu...sa fim seriosi ..nu sunt multe mausuri...

| Adrian_Stiopei_1995 a răspuns:

Antitanc ar fi cel mai bun T95 si T82

| andreigroza19 explică (pentru Adrian_Stiopei_1995):

Poate T28 nu T82...dar nu conteaza.In 2 ani nu mai conteaza parerea nimanui

| ioandanut a răspuns:

Del mai puternic tanc destroyer este jagd pz e100 poate de dmg de 1400 si are o penetrare foarte buna, are si armura destula.