| vahefvd a întrebat:

Care este mai bun dintre AMD Ryzen 5 3600X 4.4 Ghz si AMD Ryzen 7 27004.1 Ghz (ma refer pentru jocuri care este mai bun)

2 răspunsuri:
| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut. Cu siguranţă că AMD Ryzen 7 2700 este mai bun în gaming, chiar dacă are mai puţin GHz. Singurul lucru care face diferenţa dintre cele două sunt este faptul că AMD Ryzen 5 3600x, are 6 nuclee şi 12 thread-uri pe când AMD Ryzen 7 2700, are 8 nuclee şi 16 thread-uri. Poţi verifica şi funcţionabilitate, căutând pe Youtube jocul pe care doreşti să-l joci însoţit de numele procesorului şi vei vedea clar diferenţa.
Sper să te fi ajutat răspunsul meu.

| vahefvd explică (pentru CiobotaruValentin):

Salut.Iti multumesc foarte mult eu credeam ca mereu ala mai scump este mai bun