| Scarabeul a întrebat:

Care este scopul jocului outlast, adica unde trebuie sa ajungi? sper ca m-ati inteles

3 răspunsuri:
| SlenderMann a răspuns:

Dupa cum stii protagonistul devine la sfarsit gazda lui Billy.Inca traieste sau ceva de genu.Adica s-ar putea sa se face si partea a 2-a.

| CrazyOfKill a răspuns:

Tu esti un reporter care preotul martin te-a sunat sa ii ei un interviu dar el a vrut sa il ajuti si tu ai vazut ce chestii rele se intampla acolo si vrei sa iesi dar preotul martin nu te lasa dar in final il gasesti pe bill la acel om trebuia sa ii ei interviu dar dupa aia trebuia sa il gasesti el stia totul si la final te omara f.b.i sau ce erau aia crezand ca esti un monstru din ala si apoi asa se termina outlast Funda?

| swettly a răspuns:

Bun deci outlast desi a aparut primul are legatura cu outlast wishtelblower adica ambele jocuri se petrec ib acelasi timp.
CEl care trimite emailu di outlast whisttelblower ca inceputul jocului ii trimite protagonistulu don outlastu normal cum ca sa vina sa investigheze insa vel din outlast protagonistu moare la sfarsit impuscat de s.w.a.t si fantoma lu bili ai auzit ca la sfarsit se aude tipetele alea e wladried iese di ntine si ii omoara. Dypa ce iesi din outlast whistelblower afara din casa te ataca cel care tia distrus laptoopu iar waldried care de fapt era myle il omoara si iti deschide poarta.
Daca ai observat ca la sfarsit myle tia deschis frana si poarta si la sfarsit iti zice un om ca daca vei posta videoclipu pe net viata ta s-a dus pe apa samvetei