| alexxp26 a întrebat:

Care este viteza REALA cu care merge un stick de internet Orange in 3G+

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

200-250kb/s,dar daca depasesti cei 4 mb traficul scade la 17-20 kb/s. In fine asta depinde si de semnalul in regiune.

| Seducatorul a răspuns (pentru anonim_4396):

4 gb! Ca n-are cum 4Mb, e prea putin!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Seducatorul):

Da am gresit. Daca vrei internet prin modem, sfatul meu e sa-ti iei Vodafone cu abonament, Dintre toti amicii mei din comuna, doar eu a ales aceasta optiune, rstul si-au luat Orange cu reincarcare.Crede-ma ca se da doar 512 MB doawnload si dupa aceastta limita, abia te tarai pe facebook.Cu 5 eur prepay Orange, poti doar intra pe mess sa vezi daca te-a cautat cineva, toti amicii mi-au spus ca au fgacut o mare greseala cu Orange prepay. Nu stiu cat o fi abonamentul pe Orange dar pe Vodafone dau 8 eur lunar. Dar pot sta cu el deschis toata ziua. Tinanad cont ca si muzica pe youtube daca asculti, tot download se numeste, si cei 5 eur prepay se duc f repede.

| alexxp26 explică (pentru anonim_4396):

Problema este ca eu caut ceva fara abonament

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt modemuri la liber, cred ca 50 de lei, cumperi si o cartela internet Orange sau ce retea vrei si incarci credit exact ca la telefon dar ceri credit pentru internet.