| Bogdan11fcp a întrebat:

Care laptop credeti ca este mai bun intre Acer Aspire 5 A515-51G-739J cu procesor Intel® Core™ i7-7500U 2.70 GHz, Kaby Lake, 15.6", Full HD, 4GB, 1TB, NVIDIA® GeForce® 940MX 2G, Linux si ASUS X542UR-DM055T cu procesor Intel® Core™ i5-7200U pana la 3.10 GHz, Kaby Lake, 15.6", Full HD, 4GB, 1TB, DVD-RW, NVIDIA GeForce 930MX 2GB, Microsoft Windows 10, .

Răspuns Câştigător
| Fly2Sky a răspuns:

Parerea mea este ca al doilea laptop e mai bun, insa nu este o diferenta foarte mare intre ele. Te vei putea bucura de jocuri precum GTA V, CS GO, FIFA, NEED FOR SPEED ETC, in detalii medium-high. Bafta!

3 răspunsuri:
| codrincodrin a răspuns:

Salut!
1. De pe ce site sunt laptopurile?
2. La ce vrei sa le folosesti? (Presupun ca gaming)
3. Ce buget ai pentru a achizitiona laptopul?

| Bogdan11fcp explică (pentru codrincodrin):

Sunt de pe eMAG. Vreau sa folosesc pentru gaming(gta v, nfs, cs go) si programare si bugetul este sub 3000 lei

| codrincodrin a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......iron-grey/ Am gasit acest laptop. M-am uitat la ceva cu placa video de 4gb pentru ca nu se poate schimba, iar acesta are si 8gb ram.
Si dintre celelalte doua laptopuri primul este mai bun (placa video e mai buna, procesorul e mai bun). Dar iti recomand sa-l iei pe cel sugerat de mine. Partea rea e ca au ambele 4gb ram ceea e cam putin pentru jocuri ( pe pc sa zicem ca poate mai merge, dar pe laptop e cam putin).