| Jucator_Imvu_1993 a întrebat:

Care ma ajuta cu ceva? Urgent! Cred ca am ceva virus in calculator sau nu stiu. Cand deschid mozilla, skype-ul sau orice din pc imi apare ceva si scrie : "Choose the program you want to use to open this file : " Si imi apare doar Windows Media Center. Si daca deschid cu click dreapta - > Run as administrator, merge. Ce sa ii fac? Ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai luat probabil virusul autorun.
Descarca de aici http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/ pe desktop combofix, inchide orice program si ruleaza-l, de fiecare data cand te intreaba, confirma cu yes.
Cand termina de scanat si sters, iti apare pe ecran un caiet alb cu un text ori se restarteaza sistemul.

Acesta nu este un antivirus ci un program asemanator, stie exact ce sa stearga, nu are treaba daca ai antivirus ori nu, apoi da-mi un mesaj privat, daca nu ai rezolvat, sa-ti trimit un "repair de registry".

| Jucator_Imvu_1993 explică (pentru anonim_4396):

Nu-i din cauza la antivirus. Se intampla asta pana sa il iau. Cand dau sa deschid orice program imi arat prin ce vreau sa il deschid, oare de ce? Care ma poate ajuta?

1 răspuns: