| alynutzu20 explică:

E usor de zis, e usor de cautat 3 piese si sa le cumperi, e usor.DAR, sunt compatibile? trebuie sa cauti piese compatibile unele cu altele, trebuie sa gasesti multe chestii.nu e asa easywinking

| Doctor4Hell a răspuns (pentru alynutzu20):

Compatibilitatea nu e o problema...singurul lucru la care trebuie sa te uiti cand cumperi Placa de baza e Socketul + porturi pentru placa video PCI, la procesor ce socket ii trebuie si la placa video ce conectare PCI are. Daca placa de baza are ce iti cere procesorul si placa video, atunci e buna.Restul de componente nu prea mai conteaza deoarece se potrivesc mereu.Gen RAM-ul.O sursa buna si un cooler pentru procesor.

| Vladut2000L a răspuns (pentru alynutzu20):

Ce buget ai?

| alynutzu20 explică:

15-16 milioane.

| EnvyU a răspuns:

Eu iti recomand sa nu iti cumperi asa pentru ca nu se merita, mai bine cumpeir pe piese, le iei mai ieftin si sunt mai bune laughing