| Neverrrrrr a întrebat:

Care sunt cerintele minime de sistem la Robocraft? Am:
Procesor: Intel core i3 M370 2.4 GHz
4 GB ram din care doar 2.8 utlizati
32 biti
Display: Intel R HD Graphics.
E slab pentru acest joc? in ultimul timp imi merge in reluare,la inceput mergea bine dar acum iau si crash, e de la pc-ul meu sau de la grafica jocului avand in vedere ca noul mod de joc Respawn and Overclock necesita ceva mai multa performanta? Sa raspunda cei care joaca.

Răspuns Câştigător
| Nicholasatron a răspuns:

Eu am luat robocraft de anul trecut dar acum de curând are foarte mult lag cred ca e de la update-uri sau ceva dar probabil e de la cei 32 biti pentru ca acestia consuma mai mult ram si mi se pare ca jocul necesita 64 biti oricum uitate la minimum requirements si la recomended pe steam.

| Neverrrrrr explică (pentru Nicholasatron):

Mie acest update m-i se pare o mare prostie, ce rost are sa dai ca boul in niste turnuri, sistemul overclock si respawn era bun aplicat in modul clasic fara acel scut.Macar in clasic nu e lag.

2 răspunsuri:
| CrappinMorth a răspuns:

Da, jocul a primit un update foarte mare, integrata nu mai face fata jocului.