| HoriaMC a întrebat:

Care windows dintre 8.1 si 10 este mai potrivit pentru Gaming?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua atata timp cat ai licenta cumparata.

| HoriaMC explică (pentru anonim_4396):

Ok.Mersi

| Simpatic a răspuns:

Cu sau fara licenta nu windowsul este cel mai important in gaming ci procesorul, ramii si placa videowinking
Oricare dintre cele doua sisteme de operare spuse de tine sunt bune pentru gaming.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Asta sa o crezi tu, un windows cu licenta, nu d-aia este el cu licenta ca vezi doamne marketing, este pentru ca este cu mult mai bun, 50% din performanta aduce windows-ul iar restul componentele.

| TheCriterion a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu unde ai auzit asta cu 50% performanta adusa de windows dar pacat ca nu e adevarat, Windows 10 fata de 7 aduce maxim 5Fps in plus, in unele cazuri chiar sunt egale, deci nu conteaza ce windows ai pentru gaming.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TheCriterion):

Nu am auzit user, am testat si am observat, nu dau nota explicativa celor care nu cred, eu stiu, altii cu licenta originala stiu si tot asa.
Un windows original/licentiat ramane intotdeauna un windows bun, atat performanta cat si legalitate, am observat de-a lungul anilor cum se manifesta, o seara buna.