| Vvistula a întrebat:

Cat de mult conteaza placa de baza pentru gaming?

Răspuns Câştigător
| marian5693 a răspuns:

Conteaza sa suporte cat mai multi gb ram si sa aiba un socket care sa fie compatibil cu procesoarele mai puternice.

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu conteaza de loc! pentru gaming conteaza cel mai mult placa video.

| Jipa95 a răspuns:

Placa de baza nu prea are rolul ei in gaming. Singura chestie ar fi sunetul, sa fie cat de cat ok placa audio integrata din placa, sa nu ai bazaituri la sunet in jocuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai conteaza in felul asta. la gaming te doare de rami multi procesor si placa video buna, deci pentru toate asta trebuie si o placa de baza buna sa poate suporta toate de mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma placa de baza este ca o inima pentru calculator Si trebuie sa ai inima(placa de baza) cat mai avansata ca sa poti juca diferite jocuri.Dar daca Nai inima in calculator.Nu va functiona happy

| alliyn13 a răspuns:

Pai depinde... nu poti juca gta 5 cu procesor de 0.8... zi-mi despre cat este vorba si iti zic cat de bun este, in general nu conteaza extraordinar dar trebuie sa fie ceva rezistent nu puternic

| PisicaNirvanista a răspuns:

Conteaza destul de mult. Depinde de ce jocuri joci.