| SorinELoo7 a întrebat:

Cate FPS-uri credeti ca as putea avea in CS:GO, avand minimul de configuratie: RAM 1 Gb, placa video ATI Radeon HD 3450 si procesorul AMD Athlon dual core 64 x2 3600+ pe Windows XP SP3 (acum l-am testat pe Windows 7 si am aproximativ 20 FPS)

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu. La tine este problema de hardware-ului invechit. Ti-ar trebui mai multa memorie ram, si de asemenea o placa video mai ok fata de ce ai.

| SorinELoo7 explică (pentru Jipa95):

Cu aceasta configuratie si integrata de pe i5 (Intel HD 4600) pot avea minim 100 de FPS-uri? Sau sa iau nVidia Geforce GTX 750 Ti... http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1108157/

| Jipa95 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Cu integrata..hmm nu prea cred ca atingi tu 100 fps, dar o sa mearga destul de ok. Daca mai pui si 750ti-ul, aici vorbim deja de altceva poti rula jocuri next gen foarte ok.

| SorinELoo7 explică (pentru Jipa95):

Procesorul Intel i3 va mai rezista jocurilor care vor aparea, fiind dual core, dar comportandu-se ca si un quad core? Este adevarat ca CS:GO solicita forate mult procesorul fata de placa video? Am citit undeva ca impreuna i3 + GTX 750 Ti in joc vor fi 200 - 250 FPS-uri...

| Jipa95 a răspuns (pentru SorinELoo7):

I3 este mai mult decat suficient pentru jocuri precum cs go. Nu-l baga in far cry 4, AC unity, etc, ca s-ar putea sa-ti behaie.

| UnityLearner2001 a răspuns:

Eu cred ca ar merge, dar cu fps putin (13-17) mai bine ti-ai face niste upgradeuri la calculator sau sa iti cumperi unul nou cu macar 2 GB RAM

| Cojocaru_Razvann_1997 a răspuns:

Daca il joci pe multiplayer o sa ai si mai putine fps-uri.Cu placa aia video nu ai ce cauta pe cs go.