| cfrtobias a întrebat:

Cati tera e minim la PC? Hdd si de unde aflu daca am defect cumva ceva zona din hdd?

Răspuns Câştigător
| kb9 a răspuns:

Ce? Ok...eu iti recomand un SSD pentru ca e mai rapid si nu se strica la fel de rapid, 512GB(o jumatate de terabyte) sunt suficienti pentru jocuri/programe/documente si mai stiu eu ce. Daca e ceva 'defect', Windows-ul o sa te avertizeze si o sa scaneze disk-ul la pornire. Sper ca te-am ajutat, daca mai ai intrebari, raspunde-mi la raspuns.

| cfrtobias explică (pentru kb9):

Mersi atunci am jumate tera

| cfrtobias explică (pentru kb9):

Ssd stiu ca e pentru viteza la internet mai mult

| kb9 a răspuns (pentru cfrtobias):

Nulaughing, ssd-ul scrie/citeste datele pe/de pe calculator mult mai rapid.
Ssd-ul are cip-uri pe care le acceseaza aproape instant.
Hdd-ul are un disk pe care scrie si cauta datele.

| Wr3nch a răspuns (pentru kb9):

512GB destul lol. Modern Warfare 2019 are 200gb. Cu 2-3 jocuri noi iti manci spatiul.

| kb9 a răspuns (pentru Wr3nch):

Mda...totusi poate pune cateva jocuri faine, gen gta 5, pubg, rdr 2, cs.go, assas od, mafia iii. Am zis ca un ssd de 1tb e prea scump pentru un roman normal si daca era un hdd de 1tb, jocurile mari se incarcau mult prea greu.

| cfrtobias explică (pentru Wr3nch):

Intrebam ca vreau sa fac ratie si upload da e clar ca am 512 gb