| RazvanFlorea1993 a întrebat:

Caut un joc shooter foarte vechi, dinainte de 2005.
Jocul are grafica invechita si detalii minime.
Este first person shooter.
Prima misiune incepe in desert, cand personajul principal coboara dintr-un avion impreuna cu un coleg; acel coleg poate fi tinut pe loc apasand o tasta. Ajunge la o poarta imensa intr-un oras ingradit, se intra pe o usa mica de langa acea poarta, sunt o multime de soldati arabi. Ajunge la o inchisoare, apoi urmeaza misiunea a doua intr-un laborator pazit de soldati arabi.
Il caut de multi ani, nu l-am gasit nici pe site-uri internationale.

13 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Ai mai multe detalii despre joc?

| RazvanFlorea1993 explică (pentru bogdan324):

E un zid imens cu o poarta mare, dar nu se deschide acea poarta, se intra ptrintr-o baraca de langa poarta.
Imi aduc aminte ca inamicii arata a talibani.
In interiorul acelui oras cu ziduri inalte se afla o fantana.
Mai este un tunel subteran care duce la niste celule.
Si nu este nici unul din Delta Force sau Desert Storm.

| bogdan324 a răspuns (pentru RazvanFlorea1993):

Este cumva vreun serious sam?
Am tot cautat si inca mai caut

| bogdan324 a răspuns:

Personajul principal si acel coleg erau ceva soldati sau ce erau mai exact?

| RazvanFlorea1993 explică (pentru bogdan324):

Erau soldati oameni, nu alte fiinte.

| Simpatic a răspuns:

Cand mi-ai zis de soldati americani coborati din elicopter si operatiuni in desert cu arabi mi-a venit in minte Delta Force :
Vezi daca este vreuna dintre parti ceea ce cauti tu:

https://www.youtube.com/watch?v=EBerJ_uLxvA

| RazvanFlorea1993 explică (pentru Simpatic):

Nu e nici unul din seria Delta Force, am le-am luat pe toate la rand.

| ManeaRadu a răspuns:

Tomb raider sau half life

| RazvanFlorea1993 explică (pentru ManeaRadu):

Din pacate, nu e nici unul.

| bogdan324 a răspuns (pentru RazvanFlorea1993):

Cumva se numeste Conflict Desert storm?

| RazvanFlorea1993 explică (pentru bogdan324):

Nu. Din pacate nu e nici asta.

| ManeaRadu a răspuns:

Poate este primul call of duty din 2004!