| anonim_4396 a întrebat:

Caut un joc video nu foarte vechi dar nici nou, in care erai personaj principal internat la un azil de boli mintale, stiu ca personajul avea puteri telekinetice, putea muta obiecte cu puterea mintii si le arunca in adversari.
Acum nu mai stiu exact daca faza cu ospiciul era ca personajul era internat acolo sau era o simpla misiune.
Cam atat imi mai aduc aminte din acest joc, stiu ca era cu accente horror, muzica genul sa iti dea fiori.
Stie cineva cum se numeste acest joc?

7 răspunsuri:
| Axattys a răspuns:

Amnesia?

| Simpatic a răspuns (pentru Axattys):

Amnesia, singurul din serie pe care l-am jucat acum multi ani a fost Amnesia dark descent si nu e ceea ce caut, e oricum cam alt stil de joc, cu toate astea e un horror periculos imi era frica si ziua sa-l joc de sunetele alea si suspansul ala la tot pasul, singurul care e la fel de horror mi-a parut a fost seria Outlast, dar fiindca stau prost cu inima genul asta de horror survivor sau cum naiba se numesc nu ma incanta, coridoare intunecate, sunete nasoale, lipsa ripostarii din partea personajului principal -tot ce poti face e sa fugi pentru viata ta nu poti sa lovesti direct adeversarii.
Oricum multumesc mult pentru raspuns.

| Elan a răspuns:

Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy

| Simpatic a răspuns (pentru Elan):

Oarecum se asemana si sunt din aceeasi perioada.
Cred ca jocul pe care il cautam este Second Sight

| Jurasim a răspuns (pentru Elan):

Am dat random peste aceasta intrebare si tocmai am aflat raspunsul la numele jocului asta pe care il cautam de atata timp si nu mi-l mai aminteam... stiam sigur ca l-am jucat in trecut acum mult timp in urma, dar nu mai tineam minte nimic din el incat sa fiu capabil sa il descriu cat de cat ca sa pot posta si eu o intrebare aici pe TPU referitoare la jocu asta; ti-as fi dat si o funda de era raspuns la intrebarea meahappy felicitari!

| Jurasim a răspuns (pentru Elan):

Ma refer la Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy

| Elan a răspuns:

Control