| DonKy a întrebat:

Caut un server de SAMP la care am sansa de admin/helper. Am experienta SAMP si nu as vrea sa pierd mult timp pe acel svr fara admin/helper cum am mai zis ma pricep bine la samp. Cine mi-l poate da?

Răspuns Câştigător
| Alex_Dragos_1998 a răspuns:

HostName: Only-Games ~ A New Beginning ~ Unban ALL IPs
Address: rpg.only-games.ro:7777
Players: 25 / 50
Ping: 31
Mode: Unique Script v2.0
Map: San Andreas || Hai si Tu pe cel mai tare Server de SA:MP || Primesti LeveL 3 + 150k + NRG (/v create) + Lider ( daca faci aplicatie aici > http://only-games.ro/forum/viewtopic.php?f=150&t=57 ) + Helper ( daca faci reclame sau aduci 2 playeri - detalii aici > http://only-games.ro/forum/viewtopic.php?f=91&t=554 ) || Visit & Register www.only-games.ro/forum ||

| xSampx a răspuns (pentru Alex_Dragos_1998):

Foarte fain nici nu o tinut serveru straight face.

108 răspunsuri:
| bLacKK55 a răspuns:

94.176.163.114:7777- Queekz, Classic Mode GF- Intra, daca esti activ ai sansa la helper.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania Mega Stunt
IP:localhost:7777
E sv samp nou cautam staff

| r0bert98 a răspuns (pentru anonim_4396):

=]]]]]]]]]]]]]]]]

Răspuns utilizator avertizat
| Ghosts a răspuns:

Name: | Romania Real Stunt | « Admin Level 3 Free »
IP address: 109.96.59.15:7777
Players: x/50
Ping: 28
Mode: Romanian Server V2
Map: Romania/Stunt/Freeroam/DeathMatch
Haide si tu, se da admin thumbs up

| r0bert98 a răspuns:

Salut astasi as vrea sa va prezin un super server de SA:MP ce utilizeaza un gamemode roleplay.
Adresa serverului aste : 93.119.30.70:7777
Acesta este hostat la un dintre cele mai bune firme de hosting si anume ZeroPing.
Ruleaza pe noul client 0.3x.
Adminii sunt foarte de treaba si iti raspund la orice problema.
Factiunile sunt urmatoarele :
-Politia
-Seriviciul Roman de Investigatii ( SRI )
-Armata Romana
-S.M.U.R.D
-Guvernu
-Compania de Taxi
-School Instructor
-Hitman Agency
-News Reporter
-Romorcari Auto
-Grove Street
-Paterno
-Yacuza
-Stracci
-Ballas
-Corleone

Serverul nu are nici un bug si este online 24/24 deci intrati fara ezitare.
Acesta detine foarte multe sisteme ( scripturi ) printre care si cele mai dorite:Sistemul de evenimente si Sistemul de masini personale

| Fanu23 a răspuns:

HostName: [0.3x]X-Team RolePlay Gaming-(Dam lidere/cautam ad
Address: 89.33.242.201:7777
Players: 11 / 50
Ping: 17
Mode: |RO|RPG|v2.1.9
Map: Romania
moruzstefan is typing...
moruzstefan: Super server e hostat si e nou si va asteapta sa intrati pe el.Dam lideri si cautam admini si helper

| DjCristian a răspuns:

Te ajut eu, dar trebuie sa ma ajuti sa-l populez... 192.168.1.3 o sa schimb gm in curand, o sa ai sansa la admin.

| PufuletT a răspuns (pentru DjCristian):

Care este IP intreg la servar?

| luma a răspuns:

Adress: Final version-server creator DMC
Ping: 14
Mode:R-zone v0.1
Map: San Andreas
Ip: 94.176.163.59:7777
primi 10 care intra promesc 30 rp cate o masina( avem multe infernus si bullet) si 10000000 de dolari

| Cosmin_Isac_1992 a răspuns:

HostName: Fnatic RP : la 10 on lvl up
Address: 193.84.64.109:7778
Players: x / 50
Ping: 22
Mode: •Fnatic v0.2•
Map: Ls'and'Sf

| Cosmin_Isac_1992 a răspuns:

Sa-Mp :
HostName: Pro-Gaming: Download 0.3X - www.pg-official.com
Address: 93.119.26.212:7777
Players: 38 / 50
Ping: 8
Mode: PG:RP v4.7
Map: Orasul PG

| iRonicGS a răspuns:

Salut, vreau sa iti prezint x-Arena (server deschis in 2012)
---------------------------------------------------
HostName: [WIPE] x-Arena [masina pers lv 4, si 20]
Address: 93.119.26.208:7777
Players: 11 / 50
Ping: 31
Mode: xDevil RPG
Map: San Andreas
---------------------------------------------------
Ce gasesti pe server :...
16 Factiuni, acestea fiind :
PD(Police Departament)
FBI
N.G(Armata)
Paramedics(Smurd)
TM(The Mafia)
TT(The Triads)
The Mayor(Primarul)
Hitman Agency
New Reportes(Reporterii)
Taxi Companny
School Instructor's
GSV(Grove Street Family)
BF(Ballas Family)
VLA(Varios Los Aztecas Family)
LSV(Los Santos Vagos Family)
NFS Club
---------------------------------------------------
Mai cautam :
(-) Admini/Helperi responsabili
(-) Leaderi capabili pentru asi cauta membrii
---------------------------------------------------
Acest server are 2 tipuri de eventuri
1) Activate de admini/helperi
2) Activate din 5 in 5 minute(cel mai rapid) exemple :
-O persoana care scrie cel mai repede un cuvant primeste o anumita suma de bani
-Curse
-Hunted
-Gaseste Valiza
etc...

Forum: http://detroitsamp.do.am/forum/

| Sobi a răspuns:

93.119.30.152:7777 este un server tare avem 60 de playeri de obicei si poti primi multe.Serverul are o vechime de vreo 2 ani.

| BIack a răspuns:

Adauga-ma pe mine la mess
radurares_23
iti dau eu un server smecher si te fac helper maxim si admin daca esti bun

| creativeboy a răspuns:

HostName: [0.3x]PcSZone: Azi 21:00 Salariile+War+2Rp
Address: 93.119.26.65:7777
Players: 17 / 50
Ping: 16
Mode: PcSZone GF
Map: San Andreas

| GameMaster93 a răspuns:

HostName: **Romania Cool Trucking**
Ip: 89.44.13.137:7777
Ping: 15
Mode: DSG Trucking V2.5
Map: Rom@nia

P.S Server lansat pe data de 15/DEC/13

| vasi22 a răspuns:

Vesti bune pentru tine : Ecila RPG Recruteaza staff chiar in aceste momente cautam 5 admini capabili sa lucreze cu alti si sa fie foarte rabdatori. Dar avem standarde in cativa pasi simpli:
1.Trebuie sa dati like la pagina de FB : https://www.facebook.com/pages/EcilaRo_Official/274355136082933
2. Sa dati in cronologie mesaj cu gata
3. Sa aduceti playeri (minim 2)
4. Sa faceti reclama pe alte forumuri, servere, comunitati etc pe orice puteti. sa faceti screenshot sau sa dati link-ul cu reclama prin mess la agache.vasi@yahoo.com, zeus_pro@yahoo.com
Sau Skipe : vasi.agache
Va asteptam cu nerabdare!;))
P.S Trebuie minim 20 reclame pe saptamana
P.S 2 Imi place poza ta :))

| Pell a răspuns:

Incearcal pe asta e super fain adu si colegi si prieteni Detalii server de samp :
Nume: Best Gaming - server samp
IP: samp.b-gaming.ro:7777
Sloturi: 100
Ping: 14
Mode: Best Gaming™ v1.9.5
Map: LS LV SF

| bogdan19977 a răspuns:

HostName: pLay4Cs - GodFather | (wWw.pLay4Cs.Ro)!
Address: 188.212.106.90:7777
Players: 5 / 100
Ping: 19
Mode: Play4Cs Mode 0.3x
Map: LS | LV | SF
DAM admine si helperi intrati

| bogdan19977 a răspuns:

HostName: GTA.eXtream.RO
Address: gta.extream.ro:7777
Players: 108 / 140
Ping: 26
Mode: eXtream v1.8
Map: Los Santos

Serverul GTA.EXTREAM.RO are un GM unic, ce gasiti la noi nu o sa mai vedeti in alta parte.

Pe acest server sunt disponibile urmatoarele factiuni:
1. Politia Romana
2.S.R.I
3.Armata
4.S.M.U.R.D
5.LCN
6.Yakuza
7.Hitman
8.Stirile eXtream
9.Camionangii
10.Grove Street
11.Ballas Gang.
12.Los Santos Vagos
13.Varrio Los Aztecas

Joburi:
Detectiv
Avocat
Whore
Vanzator de droguri
Vanzatori de masini
Mecanic
Bodyguard
Vanzator de arme
Sofer de autobuz
Ziarist
Sofer de tir
Fermier
Gunoier

Alte informatii despre server:
-Pe server se gasesc masini personale, sunt adaugate pe fiecare saptamana cate 20-30 de masini noi.
-Avem arena de motociclete cu obstacole unde va puteti distra.
-Avem arena de masini, unde puteti face curse.
-Pe acest server veti gasi o echipa prietenoasa de admini, dispusa intotdeauna sa va ajute.
-Se organizeaza multe eventuri.
-Locurile importante din orasul Los Santos au fost "redecorate".
-Masinile, casele si bizurile au preturi scazute (Puteti avea o masina chiar si dupa 2-3 ore de joc daca alegeti jobul corespunzator).
-Pe server apar 3 misiuni pe zi care va pot aduce aduce multi bani.
-Pe server exista chiar si un balon cu aer cald.
-Avem si un Mall unic, in el veti gasi un biz KFC Romania, o alimentara, arena masinilor, si o terasa mare.
-Daca vreti sa vedeti animalele acvatice din joc puteti merge la muzeul extream.
-Pe server exista 10 NPC-uri dintre care trei sunt autobuze, care se plimba prin Los Santos.
-Exista comanda /wars pentru ganguri si mafii prin care pot cucerii alte teritorii.
-Se organizeaza Cupa Deagle, iar primele 3 locuri castiga premii foarte mari.
-Se organizeaza Turneul de box, iar primele 2 locuri castiga premii foarte mari.
-Se organizeaza waruri intre mafii/ganguri in fiecare weekend.
-Primarul se alege o data la o luna prin vot, acesta va da salariile, organizeaza excursii, discutii cu jucatorii serverului etc.

Va asteptam pentru a va oferi o distractie pe cinste.
Daca intri pe mine ma cheama cheloo ma contactezi si te ajut cu bani masini...

| ionut2014 a răspuns:

Vino pe serverul nostru de samp RPG si ai sa ai parte de mii si mii de surprize placute! Admini, fondatori si playeri de treaba cum nu ai vazut in alte servere! Marea redeschidere este pe data de 04.09. 2015 la ora 15:00! Haideti si voi! Este noul Blaze*!

| AndreiUNJucator a răspuns:

Avand in vedere gamemode-ul si comportamentul exemplar al adminilor pot spune ca serverul RPG.PLAYED.RO reprezinta un mare succes. Mai multe detalii pe www.played.ro
Intrati sa va convingeti!

| geroge a răspuns:

HostName: [0.3z]MixGamers.Com | Big Uptade | Server On!
Address: 5.175.181.63:7777
Players: 21 / 50
Ping: 43
Mode: MixGame GodFather V1.0
Map: San Andreas
Se cauta helperi si admini!

| geroge a răspuns:

HostName: [0.3z]MixGamers.Com | Big Uptade | Server On!
Address: 5.175.181.63:7777
Players: 21 / 50
Ping: 43
Mode: MixGame GodFather V1.0
Map: San Andreas
Se caute Admini si Helperi!

| assasincreed080 a răspuns:

HostName: [Romania] Blue Gaming | RPG Server 0.3z
Address: 89.33.242.210:7777
Players: 2 / 50
Ping: 12
Mode: RPG v1.0
Map: San Andreas

| Whiteb2k a răspuns:

Încă nu ai auzit de comunitatea SkiTTer? Vrei să te alături unei comunităţi unde chiar merită să joci împreuna cu restul prietenilor? Noi te chemăm pe SkiTTer, aici puteţi întâlni:

- Staff destul de bine instruit, poţi apela oricând la ei şi te vor ajuta.
- Un sistem de clanuri bine pus la punct.
- Un sistem de DealerShip unic.
- Un sistem de WAR special unde numai te saturi să te joci.
- Serverul are la dispoziţie doar oraşul Los Santos momentan.
- Un sistem de schimbare a interiorului cu Loyal Point sau bani din joc.
- Un sistem de cont premium (Loyal Member) destul de bun şi cu avantaje pe măsură.
- Facţiuni dispoinibile, minimul pentru a intra într-o facţiune este de level 2.
- Paintball Arenă unde vă puteţi distra împreuna cu prietenii.
- Sistemul GPS, găsiţi orice locaţie doar tastând [/gps].
- Un sistem de job-uri bine lucrat.
- Un forum lucrat şi pus la punct.
- Un sistem de 'Refferal Name', acolo îl poţi introduce pe cel care te-a adus pe server şi el va primi bonusuri.
- Server-ul de SA:MP va aduce la dispoziţie 10 facţiuni.
- Server-ul prezintă un sistem de skill-uri, [/skills].

Facţiunile şi levelul lor:
• Los Santos Police Departament - Minim level 5. | Se ocupa cu infractorii.
• Federal Bureau of Investigations - Minim level 5. | Se ocupa cu infractorii.
• News Reporter - Minim level 3. | Se ocupa cu anunţuri şi interviuri.
• Taxi Company - Minim level 2. | Se ocupa cu ducerea playerilor la locaţia dorită / comenzi.
• Hitman Agency - Minim level 6. | Se ocupa cu contractele.
• Corleone Family - Minim level 4. | Se ocupa cu mats, drugs şi war-uri.
• Barzini Family - Minim level 4. | Se ocupa cu mats, drugs şi war-uri.
• Paterno Family - Minim level 4. | Se ocupa cu mats, drugs şi war-uri.
• Stracci Family - Minim level 4. | Se ocupa cu mats, drugs şi war-uri.
• Flash Racing - Minim level 4. | Se ocupa cu organizarea curselor de diferite modele.

Job-urile:
- Amrs Dealer - Poţi face materiale.
- Drugs Dealer - Poţi face droguri.
- Gunoier / Trashman - Strângi gunoaiele / mergi în checkpoint-uri.
- Fisherman - Pescuieşti.
- CarJacker - Iei maşini de pe stradă şi le vinzi.
- Pizza Boy - Livrezi pizza.
- Cement Trucker - Transporţi ciment.
- Detective - Poţi găsi pe oricine oriunde cu comanda [/find].
- Bus Driver - Circuli cu autobuzul din staţie în staţie.
- Car Mechanic - Eşti mecanic, repari şi faci plinul maşinilor.
- Wood man - Tai copaci.
Câştigurile la job-uri sunt bine echilibrate în comparaţie cu economia serverului.

Pentru a afla fiecare locaţie a fiecărui job tastezi în joc [/gps - Jobs - Job-ul dorit].
Pentru a utiliza comanda [/gps] trebuie să vă aflaţi într-o maşină.
Forumul server-ului este: www.skitter.ro
Pentru cei noi veniţi pot accesa chat-urile [/n] respectiv [/helpme] pentru întrebări şi un membru al Staff-ului SkiTTer îţi va răspunde.

- Adresa server-ului este: SAMP.SKITTER.RO:7777!
Te aşteptam alături de noi!

| FirefoxSamp a răspuns:

HostName:.: Blue-Zone.RO :.|~A Drop Of Reality~| [0.3x]
Address: 82.77.230.78:7777
Players: 13 / 50
Ping: 128
Mode: •™ Blue-Zone v2.8A ™•
Map: • LS || LV •

| FernyZU a răspuns:

Deschiderea serverului de SA:MP RPG.GAMESTYLE.RO.

Data programata: 14.12. 2016, ora 16:00.
Serverul este gazduit la zeroping.ro si detine 100 de sloturi cu posibilitate de marire oricand.
Serverul va beneficia de update-uri din 2 in 2 zile de catre scripterii nostri.
Pentru inceput orasele Los Santos si Las Venturas vor fi deschise.
Economia serverului va fi una de tip medie.
Serverul detine foarte multe sisteme care sunt avansate si pe plac.
Donatiile sunt folosite pentru plata serverului si pentru intretinerea comunitatii GameStyle Romania, in schimbul donatiei sunteti rasplatiti cu puncte premium pe server cu care puteti sa cumparati diverse chestii din [/shop].
Panel: http://gamestyle.ro/panel

Factiunile serverului sunt:
Departamente - Los Santos Police Departament, Las Venturas Police Departament, Federal Bureau of Investigations, National Guard.
Mafii: Los Zetas, Grove Street, El Loco Cartel, Ballas Family.
Factiuni pasnice & mixt: Taxi LS, News Reporters, School Instructors LV, Paramedic Departament LV, Hitman Agency.
Levelul minim pentru departamente este de level 7, levelul minim pentru factiuni pasnice este level 5 iar pentru Hitman Agency este 10.

Joburile serverului sunt:
Farmer, Arms Dealer, Detective, Trucker, Mechanic, Drugs Dealer, Fisherman, Car Jacker, Pizza Boy, Bus Driver, Garbage Man.
Joburi care vor fi adaugate in urmatoarele update-uri: Programator, Vanzator de Inghetata, Quarry Worker si Apicultor.

In perioada 14.12. 2016 - 02.01. 2017 va fi organizat evenimentul Advent Calendar (bonus / giftbox / quest / multe alte surprize), detalii in link-ul de mai jos:
http://forum.gamesty...22016-02012017/