| MixAndrei a întrebat:

Ce campion AP Mid sa imi iau de 3150 Katarina sau Akali..si as mai vrea sa stiu alti campioni de mid ff buni big grin Funda
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Ghost3r97 a răspuns:

Te sfatuiesc sa o cumperi pe Akali. Pana la level 6 stai stai si farmezi, mai mult in tureta ta, iar dupa ce iei ulti ii rupi. Si katarina e buna, dar daca dai ulti, iar inamicu te blocheaza / iti da taunt poti muri usor. Te sfatuiesc s`o cumperi pe Akali.
Un alt campion ff bun ar fi Kartush. Atunci cand mori folosesti ultimata si sunt sanse sa faci un kill sau atunci cand scapa inamicu cu putina viata dai ulti.

2 răspunsuri:
| mickeyMT a răspuns:

"Kartush" laughing... Dece nu incerci si LeBlanc, Lux sau Xerath? Nu o sa fi dezamagithappy #BigPlays

| Hiken a răspuns:

Cumpara Akali. Easy Penta 1v5, OP Champion, Counter Katarina. happy
Si alt campion bun de mid e Syndra, main-ul meu cu care am iesit din Silver 5 ( inceputul sezonului ) si acum sunt in Dimond 2 de unde sunt in seriile de promovare. Deci cumpara Syndra si Akali. (Prima oara Akali pentru ca e mai usor de multe ori decat Syndra).