| Wirusssssssss123 a întrebat:

Ce componente imi trebuie pentru a juca decent forza horizon 4? Dau funda

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Defineste ce inseamna "decent" pentru tine; ai un anumit buget, sau poate fi "orice buget", doar sa rulezi in 60 fps, full hd, pe setari ultra jocul respectiv? Da-mi mesaj si-ti facem o configuratie personalizata.

| MdA111 a răspuns:

Un gtx 1660 sau gtx 1060
16 memoire ram
Un ryzen 5 1600 sau 1600x sau 2600 sau 2600x
O sursa corsair de 550w
O placa de baza la aproximativ 250lei si sa fie pe amd si sa se potriveasca frecventa cu memoria ram sau poti sa dai overclock (recomand de pe pc garaj si sa selectezi update bios)
Acesata carcasa Carcasa Natec Genesis Titan 750 Red Fara sursa gnsis_titan750rd
Cel mai ieftin hdd de 1Tera
Si daca vrei si un ssd de 120 gb sau de 240 gb
Eu zic ca o sa iti duca orice joc la o calitate mare