| Popescu78888 a întrebat:

Ce configurati ar fi mai buna pentru gaming 1 sau 2?
Procesor: Intel® Core™ i5-4460 Processor
(6M Cache, up to 3.40 GHz)
Placa de baza: ASRock B85M-DGS
Placa video ASUS Nvidia GeForce GTX 560 DirectCU 1GB DDR5 256-bit (in total 5 GB)
Memorie ram: 8 GB DDR3 1600 MHz marca Patriot Viper
Solid State Drive (SSD) Kingston SSDNow UV400, 120GB, 2.5", SATA III
Hard disk : 1 TB Western Digital
Sursa Njoy Titan 600, 80 Plus Bronze, 600W, ATX, PFC Activ.

2Gtx 960 MSI G2 2gb
1x8gb Ram hyperX fury 1600mhz
i3 4130 3. 4ghz
HDD sata 3 7200 1tb
Carcasa segotep racing
Sursa Energon gaming 750w 80+
Placa de baza GA-H81M-S2PV

2 răspunsuri:
| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Pastreaza ce ai la 1 da schimba placa video cu gtxu de la 2

| TheOneTime a răspuns:

100% 2. Cu placa video de pe primul sistem nu faci nimic! E veche, varza, depasita de mult. In rest sistemul 2 este destul de bun. Iti recomand sa te duci totusi pe configuratie skylake de ultima generatie. Chiar daca suna ciudat, nu este mai scump, este chiar mai ieftin. Ca placa video as schimba gtx 960 deaorece GTX 1050 Ti este mult mai buna si mai ieftina. Iar sursa este prea, prea, prea, prea, prea, prea mare pentru acea configuratie, una de 500, max 550 w isi va face treaba mai mult decat suficient. Iti recomand sursa de la corsar :
Sursa Corsair NEW VS Series VS550. Te iese si mai ieftin. Daca doresti sa iti trimit o configuratie completa in bugetul tau, da-mi mesaj pe mail : sebysebi14@yahoo.com. Te voi ajuta cu mare placere!