| Numele384637 a întrebat:

Ce consola sa aleg? Eu ma gandesc la xbox sau sa iau ps4 sau sa fac un pc de până în 1700 de lei? Pot face un pc mai bun cu 1700 de lei ca o consola sau iau un xbox si de restul iau jocuri?

Răspuns Câştigător
| azeze a răspuns:

Nu stiu daca poti face un pc la 1700 lei sa ruleze jocurile pe High in 60 fps pe cand o consola are 60 fps constant pe High dar doar 60 pe cand la pc poti avea 60 + care ofera un avantaj in competitiv asta depinde si de monitor, daca duce peste 60 fps daca, parerea mea personala este ca daca joci doar in timpul liber, cumpara un ps4 dar nu slim.Un " + " la pc fata de ps/xbox ar fi ca poti sa faci rost de jocuri mai usor si fps pe un monitor care poate duce. Cu timpul o sa apara alte jocuri la care pc-ul nu o sa faca fata dar ps-ul da.

| Numele384637 explică (pentru azeze):

Asa ziceam si eu si am scoala si nu prea am timp am o ora doua si eu ași merge pe xbox pentru forza si controler

| azeze a răspuns (pentru Numele384637):

Tu sti ce te joci si cum iti este mai confortabil, pe Xbox merge sa joci si jocuri de la consolele anterioare, pe cand pe PS nu merge dar PS-ul are cam in fiecare an mai mult jocuri exclusive decat Xbox, dar acum daca PS-il are 50 jocuri exclusive si tie iti plac 30 iar Xbox-ul are 20 si tie iti plac 15 degeaba are PS-ul mai multe, acum tu decizi, tu stii ce te joci.

| Numele384637 explică (pentru azeze):

Corect mersi