| Cybe3r a întrebat:

Ce este mai bine sa cumpar Consola Sony Playstation 4, 1 TB, Negru sau un PC de aceeasi valoare.
Mie imi trebuie pentru jocuri.
Ma gandesc ca in suma de 1600 ron nu faci cine stie ce Pc pentru jocuri.

Răspuns Câştigător
| Johny_George_1997 a răspuns:

Pentru gaming in 1600 roni nu prea ai ce cumpara.iesi mai bine cu un playstation 4 dar trebuie sa te gandesti ca pe playstation trebuie sa cumperi toate jocurile care aproximativ fiecare joc costa 150-200 lei poate chiar mai mult(titlurile AAA) si la 10 jocuri cumparate tu deja aveai bani sa cumperi calculator. plus ca daca vrei sa joci online iti trebuie ps+ care te mai costa lunar cate 10 euro. pe cand pe pc dai acum 2500-2800 maxim 3000 si l-ai luat jocurile intr-un final le poti pirata si daca vrei ceva online sunt o sumedenie de jocuri gratuite si faine pe steam gen zula si multe altele. eu tias recomada sa faci acum un efort sa investesti intr-un calculator. ps4 e bun si e ieftin dar in ps4 o sa trebuiasca sa investesti foarte mult in jocuri ceea ce o sa te ajunga in final sa iesi mai scump decat, cat ai da pe un pc.acum,pe baza la ce am spus eu mai sus totul ramane la decizia ta. daca poti face un efort sa mai pui 1000 lei sa iei un pc bine daca nu ia un ps4 dar sa stii ca sa zicem tu joci un joc 2-3 sapt si vrei ceva nou deci asta te ajunge undeva la 2 jocuri pe luna sa spunem rotunjit ca 2 jocuri pe luna consta 300 lei uita ca in 5 luni tu deja ai mai cheltuit inca 1500 lei. fara ps+. deci mna... tu decizi dar parerea mea e sa incerci sa imprumuti de undeva sau sa mai strangi putin si sa iei un pc bun de gaming unde poti pirata toate joacurile mari si mna...in final ajungi sa iesi mai ieftin. funda?

2 răspunsuri:
| GheorghePrep a răspuns:

In 1600 de lei poti gasi un pc de gaming dar la mana a doua, cel mai ieftin pc de gaming costa 3000 de lei si este de la myria, cu banii astia ti-ai putea cumpara o consola, un playstation sau xbox.

Răspuns utilizator avertizat