| drkblack09 a întrebat:

Ce este nether in minecraft? Ce se poate face aici? Ce pot lua? Si daca se poate mai multe detalii.

Răspuns Câştigător
| Lovepoison a răspuns:

Nether e ca un fel de iad in Minecraft. Acolo gasesti o roca rosie (Netherrack) cu care poti face caramida de Nether daca o bagi in furnal si care arde la nesfarsit daca ii dai foc, nisip de suflete (Soulsand) care te incetineste cand mergi pe el si cu care poti cultiva o planta numita Nether Wart folosita pentru potiuni, Gravel, multa lava, foc, o piatra stralucitoare numita Glowstone, ciuperci si fortarete facute din caramizi de Nether in care gasesti spawnere si cufere. Ai porci zombie care se spawneaza in grupuri. Nu te ataca, dar daca provoci unul singur, vine tot grupul dupa tine si ai grija ca au un atac puternic. Daca ii omori iti dau carne purtrezita, lingouri de aur, gold nugget sau o sabie de aur. Doar in fortarete gasesti Blaze, care arunca in tine cu mingi de foc si cand ii omori iti dau blaze rod sau praf de glowstone, scheleti Wither (niste scheleti negri cu sabii) care iti dau carbune, oase, sabie de piatra sau craniul lor. Ai grija la Ghast. Sunt niste fantome cu tentacule care scot niste sunete ciudate de parca ar geme, zboara si dau cu mingi de foc in tine. Iti dau praf de pusca sau lacrima de Ghast pe care o folosesti ca sa faci potiuni. Si mai gasesti si cuburi de magma care arata ca niste Slime, doar ca sunt visinii si iti dau crema de magma pe care o folosesti tot pentru potiuni.
Nu poti pune apa in Nether si nici nu poti dormi pentru ca patul explodeaza.
Uite aici si mai multe detalii: http://www.minecraftwiki.net/wiki/Nether
Bafta in Nether!

2 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

E iadul, poti lua nether quartz care e un material de constructii

Cauta pe youtube "minecraft nether" si o vezi tot ce e acolo! big grin

| Traian_Lacan_1995 a răspuns:

Vrei paysafecard de 50 de euro cu 210 de lei?