| Roliii a întrebat:

Ce inseamna cand ti se raspunde cu "up" la un anunt postat pe Facebook?

Răspuns Câştigător
| AnaBejenaru a răspuns:

Up-ul ridica postarea. Daca este ceva important, persoanele comenteaza cu up, pentru a tine postarea in vizorul oamenilor.
O postare normala, care are 2-3 comentarii, se pierde prin celelalte postari, in timp ce aceasta ce este comentata cu 'up' ramane printre primele postari happy

3 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Mai pe înţelesul tău, ceva gen "sus cu postarea"...

| ovidiu123432 a răspuns:

*Up* este un fel de *recomand*

| AladinShow a răspuns:

Dacă ai primit 'up', postarea ta renaște, cum ar fi, gândește-te ca ai postat-o acum 2 luni și alții au uitat de ea, și se trezește cineva și comentează, și văd și alții și tot așa până iar este vizualizată.