| AstroNoot a întrebat:

Ce inseamna flickshot si cum se face? Ma refer folosind un sniper rifle in jocurile FPS

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

Flickshot se refera ca de exemplu de uiti in punctul A, si cu o miscare foarte rapida din mouse, nimeresti inamicul care se afla spre punctul B, de obicei, este 180 grade aproximativ flick ul, adica nu este 360.Si este un no scope (fara sa pui tinta la awp), sau un fast zoom ( sa pui tinta la awp extrem de repede).Dar pe scurt, flick inseamna sa nimeresti inamicul, care nu este in fata ta, printr o miscare de mouse foarte rapida, sa te uiti spre el si sa l omori. Poate altcineva o sa iti explica mai diferit, dar o sa fie aceeasi idee.