| Alexaar a întrebat:

Ce inseamna Twitter?

5 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Twittter este un site de socializare exact ca facebook putin mai complicat din punctul meu de vedere. Daca te referi la traducere inseamna

stare de nervozitate

ciripit

pirui

chirăi

ciripi

vorbi cu vocea tremurată

| Deleb a răspuns:

Pei o pasare albastra.
Iar pe translator cica stare de nervozie.

| BESTxD a răspuns:

Pasarea albastra vorbitoare

| LoVeIsMyAir a răspuns:

Ciripit (pentru a fi in ton cu logo-ul, pasarea aceea albastra)

| PinkyHeiii a răspuns:

Mulţi dintre voi au auzit, sau poate au dat întâmplător în timp ce navigau pe Internet de expresii de genul tweets, tweeturi, followers sau mai generic Twitter, fără să aibă habar despre ce este vorba.Twitter este o reţea socială prin care poţi trimite update-uri şi mesaje rapide unor oameni pe care ii cunosti sau pe care nu-i cunosti. Sper ca iti e de folos! o fundita?