| bitisandrei a întrebat:

Ce jocuri ar putea merge pe Laptop Acer Aspire ES1-531-C126 cu procesor Intel® Celeron® N3050 1.60GHz, Braswell, 15.6" HD, 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics, Free DOS, Black... Windows 8?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Alege jocul care vrei aici http://www.game-debate.com/can-I-run/? EA mai jos alegi Game Select şi ce procesor ai ce memorie rami ai ce placă video ai şi vezi dacă rulează.

| bitisandrei explică (pentru Anonimuserr):

Am instalat si GH Hardware scan dar nu imi gaseste laptopul' sad

| Anonimuserr a răspuns (pentru bitisandrei):

De unde ai instalat GH Hardware?

| Anonimuserr a răspuns (pentru bitisandrei):

Da înţeleg dar nu e obligatoriu să foloseşti acel tool.
Nu or fi updatate toate procesoarele.
Alege şi tu unu similar de 1.60 sau 1.66 Ghz Celeron.