| AvalohAlyn a întrebat:

Ce jocuri care au Romania sau "romanism" există în afara de ETS 2 și GTA Romania 2 și FIFA 2020.
Altceva?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Black the fall - inspirație din perioada comunistă

Europa Universalis / hearth of iron - au toată Europa, inclusiv Romania

Hitman - agentul 47 e născut în România, unele misiuni au loc în Romania

Fallout 3 are inspirație câteva locuri românești

Castlevania are mare parte din acțiune în România

In metal gear sunt câteva referințe la Romania, cred că cea mai importanta ar fi citatul lui Emil Ciolan de la începutul jocului.

Command and Conquer are câteva misiuni în Romania.

Și nu uitam de Dark Souls care probabil are loc în Ferentari.

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Servere din anumite jocuri.

| aumih16 a răspuns:

Romanism in jocuri mai putin!