| EduardRo123 a întrebat:

Ce jocuri credeți că ar merge pe acest laptop? Laptop ASUS X541UA-DM1224D, Intel® Core™ i5-7200U pana la 3. 1GHz, 15.6" Full HD, 4GB, 1TB, Intel® HD Graphics 620, Free Dos
Și la ce rezoluție ar merge jocurile propuse de voi?
Dau funda celui mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
| Eddz a răspuns:

Salut,
Daca vrei sa-l cumperi, as recomanda ceva putin mai slab dar cu placa dedicata. Daca l-ai luat deja, cel mai probabil jocuri de pana prin 2014 sau daca ai noroc 2015, cu niste setari medii spre low in unele cazuri. Un Gta 4 probabil ar fi cam la limita, cu rezolutia pe care o ai si la desktop(1360:960,presupun). Deci da, undeva la nivelul fifa 14-15 daca ai noroc, daca nu si mai slab.

4 răspunsuri:
| Eddz a răspuns:

Si ca jocuri as recomanda, Dragon Age + Awakening, Dragon Age 2, Seria Mass Effect(Andromeda exclus), fifa 14-15, cum am mai mentionat, Sniper- Ghost Warrior si poate Sniper 2, din seria Sniper elite primele 2-3, Dark souls 1+2, Witcher, Spore, Sims 2+3+4 (astea merg cu toate expansiunile, si stiu ca sora joaca asta pe un sistem similar), seria Stronghold(probabil fara crusader 2),seria Gothic,WOW,LOL,Dota,seria Crysis(nu trebuie ratata daca esti fan shootere), seria tom clancy's, seria rainbow six, seriile metal gear. Nu stiu exact in ce categorie sa iti zic mai multe, dar lista poate continua pe cateva pagini. Daca ai vreo idee macar niste jocuri care ti-au placut si sa iti dau cateva similare ar fi mult mai simplu big grin

| EduardRo123 explică (pentru Eddz):

Dar minecraft în câte fps? Dar cs:go?

| EduardRo123 explică:

Dar dah... La minecraft câte fps aș avea? Dar la cs:go?

| Eddz a răspuns (pentru EduardRo123):

As zice ca 60 la minecraft, iar la cs:go depinde de setari, dar ar trebui sa ai tot 50-60