| RadeanuAK47 a întrebat:

Ce jocuri merg pe un pc cu urmatoarele caracteristici:

Procesor
Intel Core i5, 3470 3.2 Ghz

Memorie
8 GB DDR3

Hard drive
1 TB SATA

Graphic card
Placa Video nVidia Geforce GT1030, 2GB DDR5

Network Card
10/100/1000 Gigabit

Porturi / Conectare
6 x USB, 1 x VGA, 1 x DVI, 1 x Serial, 3 x Audio, 2 x PS/2

Cablu Curent
Inclus

este ok la pretu de 1700lei? cu TVA 2000?

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu merită 2000 lei. Merită undeva la 1300 lei, în funcție și de celelalte componente.

Placa video este destul de slăbuță, în cazul în care vrei să joci ceva din 2016-2017 cu setări grafice ceva mai ridicate (medium-high).

| vidiinho a răspuns:

Cam scump pentru ceea ce ofera, cu un mic efort peste cei 2000 lei poti sa ai un sistem de generatie noua, cu un procesor mai nou, placa video mai performanta.....beneficiezi de garantie la fiecare componenta in parte
- Procesor de la AMD r3 1200, quad core nativ tactat la o frecventa de 3.1 ghz ajungand in turbo pana la 3.4, destul de rece, vine insotit de un cooler stock ok.
- Placa de baza de buget, are tot ce ai nevoie astfel incat sa tina pc-ul pe picioare, chipset A320 (posibil sa fie nevoie de update de bios, am inclus asta in wishlist)
- 8gb ram ddr4
- 1tb hdd
- Placa video de la nVIDIA, respectiv gtx 1050, mult peste gt1030-ul din sistemul de mai sus, vei putea juca majoritatea jocurilor pe o rezolutie si detalii decente.
- o sursa de la FSP, electronica buna, amperaje la fel de bune, cu suficienta putere, calitativa
- carcasa simpla dar aratoasa, posibilitati de WM bune, cover pentru sursa, panou lateral transparent

https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3122574/?use_voucher=C6R5CBBP

Ai 1% reducere la valoarea totala a sistemului utilizand codul voucher deja inclus in wishlist

| RadeanuAK47 explică (pentru vidiinho):

Ce jocuri merg pe acesta >?

| vidiinho a răspuns (pentru RadeanuAK47):

Orice joc, unele chiar pe ultra, sltele cu grafica mai complexs, te mai "joci" cu setarile video, dsr ca si calitate grafica si rezolutie, decent