| ionut7x7 a întrebat:

Ce jocuri merg pe windows 8

10 răspunsuri:
| paulmicutz a răspuns:

Daca ai pc bun iti merg majoritatea, eu pe laptop am 8.1 pe 64 bit. Si imi ruleaza toate jocurile noi, cu grafica maxima. Ti-am spus totul conteaza de configuratia pc-ului pe care o ai.

| ionut7x7 explică (pentru paulmicutz):

Am placa video de 512, rami 4gb, procesor Intel celeron, 64 biti 1.86 GHz dar cand vreau sa instalez gta san andreas imi zice cannot find 800x600x 32 video mode dc si altele cum ar fi cs nfs etc nu imi merg...

| ionut7x7 explică (pentru paulmicutz):

Am placa video de 512, rami 4gb, procesor Intel celeron, 64 biti 1.86 GHz dar cand vreau sa instalez gta san andreas imi zice cannot find 800x600x 32 video mode dc si altele cum ar fi cs nfs etc nu imi merg...

| paulmicutz a răspuns (pentru ionut7x7):

Acuma ti-o zic direct ca la componentele pe care le ai in pc, nu te astepta sa-ti merarga jocurile de ultima generatie. In afara de rami care ai mai malti in rest e cam slab ce ai.

| ionut7x7 explică (pentru paulmicutz):

Alt windows nu imi merge in afara de 8 si linux si nu sti, de ce imi zice asa cand instalez San Andreas... Daca nu sti, sti vre/un cs care merge pe 8 ca am incercat cateva si nu merg?

| paulmicutz a răspuns (pentru ionut7x7):

Nici mie nu imi merge cs, imi merge doar cel original de pe steam, cele copiate de pe alte siteuri nu imi merg

| ionut7x7 explică (pentru paulmicutz):

Si cs original de unde il descarc, ori nu merge descarcat

| paulmicutz a răspuns (pentru ionut7x7):

De pe steam, singura varianta costand 10 euro.

| Fanu23 a răspuns:

Pai depinde ce jocuri iti merg pe pc-ul tau... poti sa te joci si jocuri mai vechi cum ar fi sa:mp sau metin. doar trebuie sa ai componentele bune

| DavidMihai a răspuns:

Salut. Încearcă site-ul ăsta: http://www.systemrequirementslab.com Îţi alegi jocul dorit şi o să-ţi ceară permisiunea ca site-ul să extragă detalii despre PC-ul tău. Pe urmă îţi va afişa cerinţele minime şi recomandate ale jocului respectiv. El automat îţi va arăta dacă PC-ul tău suportă jocul respectiv. Baftă.;)