| WayhaughtK a întrebat:

Ce PC de gaming recomandati pentru Fortnite?
Pana in 1200 lei

4 răspunsuri:
| TrustMeIKnow a răspuns:

La banii aia mai bine iti iei un laptop second, cu o placa video de 2 GB gasesti destule, ai putea sa te uiti chiar si dupa alienwere modelele mai vechi.
Acum calculator la 1200 RON, nu ai specificat daca ai ceva componente mai vechi, vrei si monitor, periferice se tot tacamul, HDD/SSD etc.
Ai aruncat, PC gaming la 1200 RON, ala nu e pc de gaming, la 1200 RON este PC de buget cu placa video dedicata.

| WayhaughtK explică (pentru TrustMeIKnow):

Eu ziceam gaming pentru ca vreau sa ma joc. Dar greseala mea. Si vreau sa fie Pc nu laptop. Si un Pc simplu fara periferice sau ceva

| TrustMeIKnow a răspuns (pentru WayhaughtK):

La banii aia este foarte greu sa gasesti noi, am pus cele mai ieftine componente doar procesor ceva mai decent(350 RON) si trece de 1700 RON. Este imposibil sa iti faci un PC 'gaming' cu 1200 RON cu componente noi. Pe olx nu stau sa ma uit fiindca am prieteni care si-au cumandat placute ram, iar din 2 placute de 8gb = 16 GB, doar una functiona...deci iti laptop sau pc second, eu folosesc laptopuri cam de ~ 10 ani, le schimb odata la 4 ani. Deci la banii aia, laptop de gaming second-hand gasesti sau PC cu componente decente, singurul pericol, sa fie teapa sau sa fie tras tare de GPU, idk.

| MarianDeMart a răspuns:

Nu exista, mai pune niste bani deoparte sa iti iei un pc de gaming de 3000 ron ex: viking