| Camper123 a întrebat:

Ce pc mi-ati recomanda pentru gaming? Am buget pana in 40 milioane vechi sau 4000 lei? dau funda pentru cel mai bun!

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| MisterSTAG a răspuns:

Eu as opta pentru piese separat, pe care le opti inlocui cu cele ale PC-ului actual.
Un procesor Intel Core i7 de peste 3GHz este deja perfect(chiar si i5),un ram de 8 sau 12GB, placa video NVIDIA(aceasta firma domina la placi video si este recomandata de producatorii de jocuri video)GTX 680 sau mai buna, un HDD de 1T cu 7200rpm si o sursa modulara de 800W, toate atasate la o placa de baza compatibila vor "ingenunchia orice joc", iar daca stii sa cauti, vei iesi chiar mai ieftin de 4000 de Leiwinking

| Gabi05 a răspuns (pentru MisterSTAG):

Tu ai habar de ceva din it?

sursa modulara de 800wlaughing Un sistem single gpu consuma maxim 300w dar tu ce sa stii.
I7 e egal cu i5 in gaming.

Nvidia dominalaughing pun pariu ca nu sti de ce nVIDIA e mai scumpa ca radeon.

Nvidia ofera physx si cuda cores ce sunt inutile in gaming.

Un hd7870xt with boost e egal cu un 660ti dar ti e mai scump cu 2 milioane.

8gb sunt suficienti pentru inca 3 ani.12 deja e overkill.
gtx680 e buna in gaming dar a aparut gtx770 780 daca nu stiai.

Tu ai fi in stare sa pui i7 extreme+gtx690+sursa 1500W+2gb ram