| asuspc15 a întrebat:

Ce placa video ar potrivi la o sursa de 400W?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Depinde de ce sursa discutam si ce mai ai prin calculator pe-acolo... si nu in ultimul rind de citi bani ai la dispozitie.

| asuspc15 explică (pentru KodrutZ):

RAM 4 GB, Procesor AMD Athlon dual core 2x 2.66 GHz, 320 GB hard, sursa 400W

| KodrutZ a răspuns (pentru asuspc15):

CE SURSA? Marca/modelul, adicatelea. In principiu ti-as recomanda ceva SH la maxim 250 RON pentru ce ai tu sau daca vrei placa video si dupa o perioada sa upgradezi restul, un GTX 750 Ti, ca nu are deloc cerinte energetice mari.