| AlexandruPit a întrebat:

Ce placa video merge pe o placa de baza Intel H310?

Răspuns Câştigător
| marinaru777 a răspuns:

Https://www.google.com/amp/s/www.digitalcitizen.ro/pci-express-pcie/
Ai aici totul despre placile video, mai mult ca sigur ai pcie pe placa de baza, pe slot agp erau placile vechi.

3 răspunsuri:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Modelul dat de tine e socket-ul procesorului. mai uita-te o data si spune ce placa de baza si ce procesor ai mai exact.

| AlexandruPit explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Placa de baza
Chipset Intel H310
Sloturi 1 x PCIe 3.0 x16, 2 x PCIe 2.0 x1
Sunet integrat HD Audio
SATA III 4

| PainTech a răspuns (pentru AlexandruPit):

Merge orice placa video, ca si compatibilitate (daca incape in carcasa si ai conectorii de curent electric necesari)

Spune-ne procesorul si cantitatea de memorie ca sa iti recomandam o placa video incat sa nu apara bottleneck.