| Spataru_Ionut_2002 a întrebat:

Ce placi video pot sa pun pe aceasta placa de baza hewlett packard 1497?

5 răspunsuri:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Buna, presupun ca este o placa de baza a unui laptop, ceea ce inseamna ca daca nu a venit cu placa video, nu suporta una. Sa nu mai vorbim de complicatiile pe care le-ar implica schimbarea unei placi video pe un laptop.

| Spataru_Ionut_2002 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Nu am laptop, am calculator

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru Spataru_Ionut_2002):

Placa aceea de baza se pare a fi destul de veche si nu ar suporta foarte multe tipuri de placi video noi, având doar un slot PCIE x16 îți recomand EVGA GeForce GT 730 4GB, desi poti cauta orice placa video ce este compatibila cu un slot PCIE x16 dar zic sa nu sari la cele mai noi si scumpe deoarece poti face bottleneck daca nu ai o sursa si un procesor pe masura lor. Mai precizez ca pentru acea placa video mentionata mai sus ai avea nevoie de o sursa de cel putin 300W.

| Spataru_Ionut_2002 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Pai am avut un gt 730 si din cauza acelei placii video nu mergeau usb-urile

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru Spataru_Ionut_2002):

Daca cea vreche nu mai functioneaza ai putea lua alta. Fara alte detalii despre calculator nu iti pot recomanda in upgrade.