| Costin1900 a întrebat:

Ce pot face sa mi se vada mai bine un joc pe PC?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Alt monitor?

| azeze a răspuns:

Cum adica "mai bine"?
Se vede blurat, dungi, detalii nefinisate?

| Costin1900 explică (pentru azeze):

Da se vede foarte urat

| azeze a răspuns (pentru Costin1900):

Verifica cerintele jocului si componentele pc-ului, vezi daca sunt suficient de bune pentru a rula jocul, daca sunt bune atunci vezi setarile video la joc sa fie pe o rezolutie buna nu 800x600, textura/shadow si ce setari grafiece mai are jocul daca nu merge asa, verifica cablul de semnal de la monitor, daca nu se poate scoate cablul de la monitor
Incerca cu alt monitor, dezinstaleaza placa video, reinstaleaz-o.

| miny1234 a răspuns:

Placa video mai buna

| AleXMihai696 a răspuns:

Schimba grafica
Placa video noua
Monitor nou
Componente noi
Schimba rezolutia la ecran

| HoriaRBK a răspuns:

Rezolutie mai buna, fa update la driver ul placii video etc
daca e placa video slaba, vei avea LAG!