| NastaseVlad a întrebat:

Ce recomandati intre jocurile shift2 si gran turismo 5? As vrea sa stiu daca in GT5 poti modifica masinile precum in shift2.

Răspuns Câştigător
| MariusD14 a răspuns:

Salut! Eu ti-as recomanda Gran Turismo 5 chiar daca nu poti modifica masinile ca in Need For Speed, mie unul imi place mai mult GT 5 din simplul fapt ca e un driving simulator si masina se misca exact ca una adevarata. Daca vrei modificari, nitro, derapari, drifturi i-ati Shift. Dupa parerea mea GT 5 > Shift. happy

| NastaseVlad explică (pentru MariusD14):

M-am lamurit...m-am mai uitat si pe alte forumuri si nu era unul care sa nu fi ales GT5...multumesc de ajutorhappy Dar care din cele 2 sa aleg? GT5 academy sau ala normal care are tot felul de curse gen nascar sau raliu?

| MariusD14 a răspuns (pentru NastaseVlad):

Eu am varianta normala si practic jocul e acelasi.GT5 Academy are mai multe "DLC"-uri adunate si baga-te in joc care contin mai multe masini si mai multe curse, dar daca ai si un rooter si acces la internet pe Playstation I-ati varianta normala pentru ca majoritatea DLC-urilor din GT5 Academy sunt in playstation store gratis.

| NastaseVlad explică (pentru MariusD14):

Nu difera grafica? deci jocul este exact la fel doar ca are masini si curse mai multe care le poti lua de pe net sa inteleg?

| MariusD14 a răspuns (pentru NastaseVlad):

Scuze de raspunsul intarziat. Grafica nu difera din cate am observat, jocul e total neschimbat, doar ceva masini si curse noi, nimic iesit din comun happy

| NastaseVlad explică (pentru MariusD14):

Ce id de PSN ai?happyIn caz ca vrei sa te adaug la prieteni.