| TudorFox a întrebat:

Ce rune imi recomandati sa am pentru fiecare campion de pe league of legends?

1 răspuns:
| League_BlueMaster_1993 a răspuns:

Pffff... depinde mult aici, daca vrei sa iti faci tu runele cauta pe mobafire, ajuta destul de mult.
Daca vrei sa le joci pe cele basic(facute de ei) e bine sa le joci in functie de mecanicile campionului si de stilul tau de joc, adica, daca vrei sa joci Malphite ap, e ok sa joci Sorcery cu Resolve, daca vrei sa il joci tank folosesti Resolve si inspiration, am sa iti las aici un link, poate te ajuta mai mult :D
http://team-dignitas.net/......rune-pages
Daca esti un jucator experimentat sau daca ai inteles modul in care functioneaza imbinare runelor cu abilitatile campionului le poti face dupa stilul tau de joc, chiar inainte sa incepi meciul
Sper ca te-am ajutat :D