| numesiprenume0 a întrebat:

Ce sa aleg pentru a juca dintre GTA 4 si GTA 5? Care este mai interesant? Ce pot face diferit in fiecare? Ofer funda pentru detalii!

Răspuns Câştigător
| DarthNiger a răspuns:

Pai depinde acum, eu unul sunt fan mai mare GTA 4 decat GTA 5 dar e decizia ta in final, le poti juca pe amandoua si vezi care iti place mai mult.
GTA 4 are o poveste cu tenta mai intunecata, mai trista decat alte GTA-uri si e geniala dupa parerea mea, nu o sa te plictisesti jucand GTA 4.
Grafica e foarte reusita mai ales pentru anul 2008 cand jocul a fost lansat, in ziua de azi ai nevoie de un calculator cat de cat decent ca sa poti duce jocul, e mai realistic si mecanicile sunt mai bine puse la punct.

GTA 5 e total diferit fata de GTA 4, joci cu mai multi protagonisti fiecare avand poveste separata, grafica mai buna fiind jocul mai nou, e mai "immersiv" decat celelalte jocuri GTA, are mai multe misiuni de tot felul si se axeaza mai mult pe distractie, pe haos.
Are unele minusuri in comparatie cu GTA 4 dar per total e un joc foarte bun, la fel ca celelalte GTA-uri.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

5. Harta mai mare, poveste mai faina, multiple persoanje principala, o gramada de lucruri de facut plus gta online.