| Lung_Daniela_1975 a întrebat:

Ce sa fac daca dupa vreo 20 de minute in care ma joc minecraft imi merge foarte bine, iar dupa aceea imi da framedropuri in truna.Numai daca inchid si intru din nou pe minecraft mi se misca bine.Cine ma poate ajuta sa nu se mai intample asa?

1 răspuns:
| Zangetsu a răspuns:

Probabil ti incalzeste o componenta prea tare in timp ce te joci. Descarci hwmonitor si lasa-l deschis in timp ce te joci si vezi de temperaturi maxime ai la procesor si la placa video cand ti se intampla fps drop.