| Cosmin3926 a întrebat:

Ce sanctiuni pot primi, legate de Articolul 13? Spre exemplu daca incarc pe Youtube un videoclip care nu imi apartine

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Spre exemplu ti se da copyright strike pe Youtube. Fiecare platforma are algoritmii si cererile lui. Era la fel pe Youtube pana la asta. Se numeste Copyright. http://playtech.ro/2019/ue-legea-copyright-legea-platii-link/

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Articolul 13 este o mică parte dintr-o lege europeană care afectează mai mult platformele de conținut, mai degrabă decât utilizatorul. Dacă încerci să încarci un conținut care se află sunt incidența drepturilor de autor, cel mai probabil acesta va fi șters și tu riști să îți fie șters contul dacă faci acest lucru în mod repetat. Mai multe despre drepturile de autor pe Youtube poți citi aici - https://www.youtube.com/yt/about/copyright/#support-and-troubleshooting

| FonAfon a răspuns:

Poți să primești o avertizare din partea YouTube. La 3 avertizări, ți se închide canalul. Citește politica YouTube etc. Nu știu sigur cum se numește.