| Ionut_Serban_1992 a întrebat:

Ce se intampla daca bag o placa video care cere 400w si sursa duce 380w max?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca sursa e chinezarie, posibil sa faci un pic de artificii. Sau sa nu buteze deloc.

| Jipa95 a răspuns:

Depinde despre ce placa video este vorba. Oricum is putine placi care trage 400W reali in full load. Numai cele high end peste 1500 lei consuma atata energie.
Si la surse este la fel. Daca nu este una de calitate chiar daca pe eticheta iti scrie 380W nu-ti trage atat nici in veci.